Na co zwrócić uwagę przy wyborze przedszkola w Katowicach?

przedszkole katowice
  • Posted by:
  • 2016-09-22

Na co zwrócić uwagę przy wyborze przedszkola w Katowicach?

Wybór przedszkola w tak dużym mieście jak Katowice nie należy do najłatwiejszych. Przy poszukiwaniach placówki, w której chcemy umieścić nasze dziecko, musimy przede wszystkim ustalić, jaki typ przedszkola nas interesuje.

Przedszkola w Katowicach – prywatne czy publiczne?

Do wyboru mamy oczywiście przedszkola publiczne i prywatne. Do tych pierwszych możemy nasze dzieci posłać za darmo – jeśli mają przebywać tam jedynie od 8 do 13. Niestety poziom przedszkoli publicznych często jest bardzo niski. Przede wszystkim ze względu na niewystarczającą ilość uwagi, jaką poświęca się naszemu dziecku. Ze względu na dużą liczbę dzieci przypisaną do grupy, którą opiekuje się tylko jedna przedszkolanka. Zupełnie inaczej sytuacja ma się w przedszkolach prywatnych. Jednakże posłanie naszego dziecka do placówki tego typu może być dla nas zbyt kosztowne.

Jak szukać przedszkola w Katowicach?

Na samym początku popytajmy wśród znajomych. Może okazać się, że ktoś znajomych poleci nam sprawdzone przedszkole o wysokich standardach. Jednakże oczywiście warto przyjrzeć się nawet takiej placówce, którą poleca nam zaufana osoba. Jeśli nikt ze znajomych nam nie pomoże, może zacząć poszukiwania w internecie. Przejrzyjmy stron internetowe przedszkoli i przygotujmy sobie listę placówek, które następnie odwiedzimy.

Na co zwrócić uwagę, sprawdzając standard przedszkola?

Jeśli do sprawdzenia mamy sporą liczbę placówek, warto przygotować sobie listę z pozycjami, które są dla nas ważne. Przy okazji wizyt w przedszkolach należy przede wszystkim oceniać elementy podstawowe. Sprawdźmy więc, jaki jest stan sanitarny placówki, odwiedzając kuchnię i łazienkę. Spytajmy również o liczbę dzieci przypadającą na jedną opiekunkę. Przy wyborze placówki należy patrzeć także na szereg innych czynników, takich jak jakość i ilość wyżywienia czy możliwość zapisania dziecka na jakieś zajęcia dodatkowe. Zajrzyjcie także do naszego innego wpisu dotyczącego żłobków- http://staszicliceum.pl/czym-kierowac-sie-przy-wyborze-zlobka-katowicach/.