Jak wygląda roznoszenie ulotek?

images
  • Posted by:
  • 2017-06-06

Jak wygląda roznoszenie ulotek?

Jedną ze wciąż najbardziej atrakcyjnych i skutecznych form reklamy bezpośredniej pozostaje roznoszenie ulotek. Kolorowa ulotka wędrująca wprost do skrzynki potencjalnego klienta, to duże prawdopodobieństwo sukcesu, który przekłada się na sprzedaż, zwiększenie zysków i inne plusy. Jednak zanim taka ulotka trafi do rąk konsumenta, musi nastąpić kilka etapów pracy. Jak taka praca wygląda?

Otóż klient zainteresowany kolportażem swych materiałów reklamowych musi te materiały posiadać. Potrzebny jest projekt, tekst, odpowiednia ilość informacji oraz dobrze dobrana kolorystyka. Nic tak nie przykuwa wzroku jak ciekawa kolorystyka. Należy pamiętać, że często w skrzynkach odbiorców ląduje spora ilość podobnych materiałów. Zatem wyróżnienie się na tym tle jest pierwszym krokiem do sukcesu. Część z firm oferujących roznoszenie ulotek posiada własne drukarnie, dzięki którym tego typu materiały można wydrukować na miejscu.

Następnie, jednym z najważniejszych etapów, jest ustalenie planu działania. Oznacza to, że należy określić target, czyli grupę docelową odbiorców. Do kogo ma trafić dana informacja, czy do mieszkańców centrum, czy do domków jednorodzinnych na przedmieściach, czy do oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów miasteczek. Wszystko to jest istotne z punktu widzenia przyszłych korzyści. Mieszkańcy przedmieścia mogą nie być zainteresowani promocjami supermarketu w centrum, ponieważ częściej kupują w sklepie znajdującym się bliżej ich domu. Niewłaściwe dopasowanie odbiorców nie przyniesie żadnych korzyści.

Ostatnim etapem jest kolportaż. Gwarancja dotarcia do klienta nigdy nie może być równa stu procentom, ponieważ trudno przewidzieć co wydarzy się w terenie. Z reguły tego typu forma reklamy dociera do 90%. Jest to bardzo dobry wynik. Dużo lepszy niż rozdawanie ulotek na ulicach miast. Większość ludzi wyrzuca je od razu do kosza, bez wcześniejszego sprawdzenia jakie informacje zawierają. Ulotki wędrujące wprost do domowych skrzynek dużo łatwiej zyskują zainteresowanie. Domowe pielesze sprzyjają przeglądaniu tego typu informacji.

Sprawdź szczegóły dotyczące roznoszenia ulotek w mieście Kęty.

Zobacz również wpis: Czy Reklama Poprzez Roznoszenie Ulotek Wciąż Jest Opłacalna Na Rynku Lokalnym?