Rachunkowość, czy to studia dla Ciebie?

studia rachunkowość śląsk
  • Posted by:
  • 2016-09-11

Rachunkowość, czy to studia dla Ciebie?

Młodzi ludzie wybierający kierunek studiów kierują się przede wszystkim kwestiami praktycznymi, chcą mieć pewność, że po skończeniu edukacji łatwo będzie im znaleźć pracę a w tejże będą korzystali z tego, czego się nauczyli jednocześnie podnosząc kwalifikacje.

Jednym z najpopularniejszych kierunków pozostaje wciąż rachunkowość, która ma to do siebie, że nie sposób jej zastąpić żadnym gotowym narzędziem.

Absolwenci rachunkowości pracują jako księgowi, analitycy finansowi, specjaliści do spraw podatków, co prawda programiści opracowują kolejne programy do rozliczeń i wypełniania gotowych druków czy faktur, to i tak większość firm i przedsiębiorstw, w tak istotniej kwestii, jak finanse, woli polegać na wykwalifikowanej kadrze.

Rachunkowość to studia, które uczą nie tylko merytorycznej wiedzy, ale także umiejętności pracy z ludźmi, kwestii prawnych i ich użycia w praktyce. Dbanie o finanse nienależące do nas samych jest bardzo odpowiedzialnym zajęciem, przed wyborem tego kierunku należy tę odpowiedzialność brać pod uwagę i zastanowić się, czy takie studia są dla nas odpowiednie.

Nie ma znaczenia czy absolwent będzie analitykiem finansowych międzynarodowej korporacji na Śląsku czy księgowym w małym przedsiębiorstwie, zawsze jest to praca pełna wyzwań wymagająca sumienności i rzetelności. Przy wyborze studiów, czyli, przynajmniej w teorii, przyszłego zawodu, należy brać pod uwagę te wszelkie informacje.

Wiele szkół wyższych, m.in. na Śląsku oferuje także pokrewne kierunki związane nie stricte z rachunkowością, ale wieloma pobocznymi dziedzinami, które mogą okazać się równie interesujące. Zapraszamy do innych naszych artykułów, np. o studiach dziennych.