Projektant gier – artysta rzeczywistości wirtualnej

mario-1557973_960_720
  • Posted by:
  • 2016-09-14

Projektant gier – artysta rzeczywistości wirtualnej

Branża gier wideo pokazała jak wielki postęp technologiczny poczyniła ludzkość na przestrzeni zaledwie trzech dekad. Wystarczy porównać rozpikselowane „Mario Bros” do niemal fotorealistycznego „Wiedźmina 3”, by nawet przeciwnicy tego typu rozrywki pochylili czoła nad możliwościami techniki. Wielu entuzjastów spędzania czasu z padem w ręku wybiera projektowanie gier jako swój pierwszy kierunek studiów. Oto dlaczego.

Projektant gier – jego pracę można by porównać do pisania książki. Tak jak w literaturze, należy wykreować świat, zaplanować scenariusz, stworzyć postacie i zadbać o to by, wszystko łączyło się w spójną całość. Jest to zadanie czasochłonne, wymagające koordynacji pracy całego zespołu, jednak przynoszące moc satysfakcji. Tworzenie spójnej całości od podstaw brzmi bardziej jak proces artystyczny, i można się zgodzić, że kreowanie czegokolwiek wymaga pewnego zmysłu estetycznego.

Wybierając projektowanie gier jako kierunek studiów, zostaniemy przygotowani do tworzenia takich produkcji pod kątem graficznym, artystycznym, konceptualnym a nawet poznamy zasady zarządzania takim projektem. Dodajmy do tego także mocny nacisk na praktyczne wykorzystanie wiedzy z zakresu historii ludzkości oraz sztuki, a okaże się, że jest to zawód który wymaga znacznie więcej niż „siedzenia przed komputerem”. Kierunek ten warto wybrać na studiach dziennych.

Projektant gier jest osobą korzystającą z wielu dziedzin wiedzy aby stworzyć coś unikalnego. Jest to zawód wynagradzający ciężką pracę, oferuje ogromne możliwości rozwoju, gdyż umiejętności nabyte podczas studiów i praktyki zawodowej można wykorzystać na wiele sposobów, a jednocześnie daje ogromną satysfakcję – raz w postaci stworzonego własnoręcznie produktu, dwa – w postaci pozytywnego feedbacku osób grających w nasza produkcję. Jest to zawód dla osób wytrwałych, lubiących tworzyć i dzielić się owocami swej pracy z innymi.