Liceum dla dorosłych w Katowicach. Co warto wiedzieć?

liceum dla dorosłych katowice
  • Posted by:
  • 2016-09-13

Liceum dla dorosłych w Katowicach. Co warto wiedzieć?

Nigdy nie jest za późno na podnoszenie kwalifikacji czy zmianę zawodu. Bywa, że nie mamy możliwości zrealizowania się w zawodzie, który wykonujemy i szukamy alternatywy.

 

W tym pomocne mogą się okazać liceum dla dorosłych. Taka szkoła oferuje, jednoroczne bądź dwuletnie kursy z konkretnymi specjalizacjami. Po ukończeniu takiego kursu, zdobywa się konkretny zawód, który można od razu wykonywać lub kształcić się dalej.

Inaczej ma się w przypadku samego liceum. Tutaj zajęcia odbywają się w w trybie zaocznym, w weekendy, i trwają tyle ile standardowe liceum- 3 lata. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zdać maturę a wcześniej, np. skończyły szkoły zawodowe i chciałyby w dalszym ciągu podnosić kwalifikacje na studiach wyższych. Ewentualnie dla osób, które z różnych powodów rodzinnych czy osobistych nie mogły ukończyć edukacji w wyznaczonym czasie. Dużym plusem korzystania z takiego rozwiązania jest fakt, iż osoby uczące się mogą jednocześnie pracować, nawet na pełny etat, a w weekendy uczestniczyć w zajęciach.

Śląsk jest jednym z najbardziej rozwijających się obszarów kraju więc nie dziwi fakt, że wiele takich szkół ma swoje siedziby właśnie tu. Jednym ze śląskich miast nastawionych na rozwój swych mieszkańców są Katowice. Powstające wciąż nowe miejsca pracy wymagają pełnego zaangażowania w przygotowanie zawodowe. Ogromnym plusem takich szkół jest to, że licea dla dorosłych są prawie całkowicie bezpłatne a jednocześnie pozwalają korzystać z ulg i zniżek, a zapisy trwają cały rok.