Szkoły dla dorosłych, czyli na naukę nigdy nie jest za późno!

liceum dla doroslych
  • Posted by:
  • 2016-09-16

Szkoły dla dorosłych, czyli na naukę nigdy nie jest za późno!

Szkoły dla dorosłych to placówki, które z różnych względów nie cieszą się dobrą opinią. Na szczęście w ciągu ostatnich lat powoli zauważymy zmianę tego trendu. Ze względu na sporą konkurencję, w samym mieście Katowice znajdziemy takich szkół kilka czy nawet kilkanaście, oraz dostrzeganie potrzeb uczniów placówki oświaty takie jak liceum dla dorosłych zyskują coraz więcej zwolenników.

Coraz rzadziej słyszymy, że uczniowie szkół są gorsi. Jest wręcz przeciwnie – ludzi, którzy pomimo 30, 40 czy nawet 50 lat na karku chcą ponownie się kształcić są doceniani, zarówno przez swoich rówieśników jak i ludzi młodszych. Szkoły, takie jak na przykład Sukces Edukacji, oferują swoje usługi w największych miastach takich jak Katowice, Kraków czy Opole. Ich szeroka oferta sprawia, że osoby dorosłe mogą uzupełnić tu swoje wykształcenie, zaczynając od gimnazjum, kończąc na szkole policealnej ukierunkowanej na wykonywanie po jej ukończeniu konkretnego zawodu.

Ukończenie szkoły średniej jest dla osób dorosłych bardzo korzystnym rozwiązaniem. Dzięki niemu mogą oni bowiem przystąpić do matury, aby następnie udać się na studia. Nauka w liceum dla dorosłych odbywa się co dwa tygodnie w każdą sobotę i niedzielę – rozwiązanie to daje uczniom czas na odpoczynek oraz naukę. Nauka trwa tyle, co w przypadku normalnego liceum, czyli 3 lata, podzielone na 6 semestrów. Po ukończeniu szkoły średniej można zdać maturę, która umożliwi podjęcie studiów.

Jednakże często lepszym rozwiązaniem będzie zapisanie się do szkoły policealnej, które nie wymaga zdania egzaminu maturalnego. Bogata oferta dostępna w Katowicach oraz kilku innych miastach pozwoli na wybór ciekawej ścieżki rozwoju. Po skończeniu liceum dla dorosłych można bowiem podjąć się nauki na kierunkach takich jak technik rachunkowości, technik informatyk czy technik weterynarii. Szkoła policealna trwa 2 lata, a zajęcia są przeprowadzane podobnie jak w przypadku liceum dla dorosłych, czyli co dwa tygodnie w sobotę oraz niedzielę.