Katowice idealnym miejscem na studia dzienne!

studia dzienne katowice
  • Posted by:
  • 2016-09-07

Katowice idealnym miejscem na studia dzienne!

Stolica województwa śląskiego to miasto z bardzo bogatą ofertą edukacyjną. Znajduje się tu siedziba Uniwersytetu Śląskiego z dziewięcioma głównymi wydziałami, filie Politechniki Śląskiej, prywatne uczelnie oraz wiele szkół policealnych. Oferują zarówno studia dzienne jak i zaoczne.

Katowice stawiają na rozwój. Młodzi, uczący się ludzie mogą liczyć również na spory wybór wydarzeń kulturalnych, ponieważ same studia, zwłaszcza humanistyczne, to za mało by się rozwijać.

Potrzebne jest tutaj także podejmowanie pobocznych zadań, które w jakiejś mierze będą się wiązały z wybranym kierunkiem studiów. Katowice wychodzą naprzeciw wymaganiom młodych, którzy wybierając studia na śląsku chcą mieć poczucie, że znajdują się we właściwym miejscu i nic ważnego im nie umknie.

Studia to ten czas, zwłaszcza studia dziennie, kiedy jeszcze wspomagani rodzicielską pomocą możemy pozwolić sobie na wolontariat przy festiwalu sztuki ulicznej, czy muzyki elektronicznej, nawet we wtorek o 9 rano, jeśli akurat nie mamy w tym czasie zajęć na uczelni. Studenci chcą chłonąć życie i poznawać różne jego strony. Samo studiowanie przedłuża młodość i każdy, kto ma taka możliwość chce z tego korzystać. Dlatego właśnie tak ważne aby miasta, w których znajdują się duże uczelnie, oprócz tego konkretu, czyli samej oferty naukowej, miały wiele więcej do zaoferowania, gdyż bardzo często, nie sama uczelnia czy jej ranga mają wpływ na wybór studiów ale czy miasto, do którego się wybieramy spełnia nasze oczekiwania kulturalno-rozrywkowe.

Katowice zdecydowanie mogą pochwalić się zarówno ilością imprez muzycznych, oraz ich jakością, co jest jednak dużo ważniejsze, jak i filmowych, teatralnych a nawet technicznych.