Higienistka stomatologiczna – lekarz czy pomoc biurowa?

zahnreinigung-1514693_960_720
  • Posted by:
  • 2016-09-21

Higienistka stomatologiczna – lekarz czy pomoc biurowa?

Jeżeli interesuje Cię stomatologia, a z pewnych względów nie możesz poświęcić sześciu do dwunastu lat życia na pełne kształcenie lekarskie, warto zastanowić się nad szkołą medyczną lub kursami oferującymi kierunek higienistka stomatologiczna. Dlaczego? O tym dalej.

Jako higienistka stomatologiczna będziemy mogli podjąć pracę zarówno w publicznych, jak i prywatnych placówkach stomatologicznych. Do naszych obowiązków należeć będzie wstępna analiza stanu jamy ustnej pacjenta, wykonywanie wybranych zabiegów, pomoc lekarzowi przeprowadzającemu operację jamy ustnej. Dodatkowym atutem jest to, że po uzyskaniu dyplomu higienistki stomatologicznej możemy zacząć prowadzić własną działalność gospodarczą w tym zakresie.

Umiejętnościami jakimi będzie mógł się pochwalić absolwent takiej szkoły/kursu są odpowiednio: przygotowanie gabinetu i stanowiska pracy, konserwacja sprzętu, wykonywanie czynności administracyjnych, prowadzenie dokumentacji, organizacja pracy placówki stomatologicznej, przeprowadzanie zabiegów profilaktyczno – leczniczych pod nadzorem lekarza oraz badań wstępnych dla pacjenta. Dodatkowo będzie w stanie prowadzić zajęcia edukacyjne z zakresu stomatologii w różnych środowiskach.

Katowice oferują wiele kursów na kierunku higienistka stomatologiczna. Cechują się atrakcyjnymi trybami nauczania, dogodnymi warunkami finansowymi a także często oferowane są darmowe podręczniki czy programy umożliwiające kompletną edukację oraz mnogość kursów rozwijających posiadane już umiejętności. Zajrzyj także na nasze inne artykuły, np. o liceum dla dorosłych.