Czego nauczy nas technik BHP?

technik bhp katowice
  • Posted by:
  • 2016-08-29

Czego nauczy nas technik BHP?

W każdym budynku użytkowym musi znajdować się gaśnica, widocznie oznaczone musi być wyjście ewakuacyjne, a temperatura powietrza w pomieszczeniach musi odpowiadać pewnym normom.

Te i wszystkie inne zasady wyznacza BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy.

Każdy pracownik czy uczeń musi przejść odpowiednie szkolenie dotyczące BHP przeprowadzone przez technika, który mając wykwalifikowaną wiedzę musi w rzetelny i jasny sposób przekazać wszystkie najważniejsze zasady, by nawet najbardziej oporny słuchacz wiedział, co czynić w chwilach nagłego niebezpieczeństwa. Zasady te regulują wiele, nawet drobnych kwestii, począwszy od tych, o których już wspomniałam, aż do tych jakiej wysokości powinno być biurko, przy którym siedzi pracownik aby nie nadwyrężał kręgosłupa i w jakiej odległości od oczu winien znajdować się monitor, aby nie wpływać niekorzystnie na wzrok.

Będąc zarówno pracownikiem jak i pracodawcą znajomość zasad BHP jest niezwykle ważna. Pod kątem pracownika dlatego, że można egzekwować swoje prawa, zmieniać to co przeszkadza nam w pracy, co ją utrudnia, lub co sprawia, że wykonywanie obowiązków jest uciążliwe. Jeśli w pomieszczeniu, w którym pracownik przebywa osiem godzin dziennie temperatura nie sięga powyżej 16 kreski utrudnione jest wykonywanie jakichkolwiek zadań. Również pracodawca powinien wiedzieć co pracownik może żądać a co jest już fanaberia. W Katowicach oraz innych, większych miastach na śląsku, znajdują się wyspecjalizowane firmy zajmujące się pełnym pakietem szkoleń z tego zakresu.

Technik BHP reguluje także dużo poważniejsze kwestie pracownicze, czyli kwestie bezpieczeństwa na budowach, w zakładach produkcyjnych i wszelkich innych miejscach, gdzie błędnie wykonywana praca i niedopracowanie środków bezpieczeństwa może zagrażać życiu. Katowice, gdzie znajdowało się i znajduje w dalszym ciągu, wiele hal produkcyjnych, a także cały Śląsk jest obszarem, gdzie bezpieczeństwo i higiena pracy stawiane są na pierwszym miejscu. Polecamy także wpis o techniku rachunkowości.